Alliance Press - Księgarnia ONLINE

Kup teraz!

Cena: 42.00 zł
Ilość:
drukuj
Książki Psychologiczne

PRZEZWYCIĘŻANIE STRESU
Przewodnik samopomocy w oparciu o TECHNIKI POZNAWCZO-BEHAWIORALNE

okładka stres

Niezwykle cenny przewodnik autorstwa dwóch doświadczonych psychoterapeutek!

Prezentowana tu podstawowa idea mówi, że sposób, w jaki postrzegamy, odgrywa absolutnie decydującą rolę w naszym życiu i znacznie determinuje nasz sposób odczuwania oraz to, co robimy. Lecz czasami sposób, w jaki postrzegamy, nie wiąże się z sytuacją, a bardziej z naszym nastrojem i doświadczeniem życiowym, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy. Może to nas czasami prowadzić do oceniania sytuacji jako bardziej negatywnej i problematycznej niż naprawdę jest, a w ten sposób przyczyniać się do tego, że czujemy się nią zestresowani. Choć nie przydarza się nam naturalnie kwestionować sposobu, w jaki postrzegamy, możemy się tego nauczyć, a poprzez to możemy silnie wpływać na nasze życie.


Dr Lee Brosan jest konsultantką w zakresie psychologii klinicznej w hrabstwie Cambridgeshire oraz Peterborough Foundation Trust, a także zajmuje się badaniami nad rozwojem terapii psychologicznych. Współpracuje też z M.R.C. Cognition and Brain Science Unit w Cambridge i wykłada na Uniwersytecie Wschodniej Anglii. Od ponad 15 lat jest terapeutką poznawczą.

Dr Gillian Todd wykłada terapię poznawczo-behawioralną w School of Medicine Health Policy and Practice na Uniwersytecie Wschodniej Anglii. Jest też pracownikiem naukowym na wydziale psychiatrii Uniwersytetu w Cambridge. Gillian posiada akredytację British Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies jako terapeutka poznawcza.